BRAVO

Velikonja v sodnikovem podaljšku potopil Škote

Objavljeno 19. avgust 2011 00.39 | Posodobljeno 19. avgust 2011 00.39 | Piše: D. P./STA

Viole in poln štadion slavili zmago Maribora

Etien Velikonja je velik dolžnik, ki bi moral nase opozoriti prav na tekmi s Škoti
MARIBOR – Nogometaši Maribora so na prvi tekmi 4. predkroga evropske lige premagali ekipo Rangers iz Glasgowa z 2 : 1 (0 : 1). Povratna tekma bo čez teden dni na Škotskem.

Oslabljeni proti gostom

Štajerci so prvi del dvoboja s škotskim prvakom končali z odličnim izhodiščem pred povratnim obračunom na Ibroxu. V odsotnosti kapetana Marcosa Tavaresa in Jovana Vidovića so bili gostje nesporni favoriti.

Toda Škoti tega niso upravičili, saj se niso predstavili kot zastrašujoč tekmec, še več, v drugem polčasu so bili slovenski prvaki bistveno boljši in to kronali z dvema goloma in tesno zmago, ki daje upanje za mariborsko napredovanje.

Odločen začetek

Mariborčani so odločno začeli tekmo in v drugi minuti imeli lepo priložnost za vodstvo, po akciji po desni strani je do zaključnega strela prišel Aleš Mertelj, vendar je meril naravnost v telo Allana McGregorja, Dalibor Volaš pa je v sedmi minuti z roba kazenskega prostora žogo poslal čez gol.

Tudi v nadaljevanju so imeli pobudo domači nogometaši, ki pa je niso znali spremeniti v kakšno konkretnejšo akcijo. Na drugi strani so gosti prvič na tekmi resneje zapretili v 23. minuti, ko je poskusil Nikica Jelavić, vendar je bil Jasmin Handanović na mestu.

Hladna prha za domače občinstvo

Škoti, ki dotlej niso pokazali nič posebnega, so povedli v 31. minuti, ko je iz bližine po podaji Kirka Broadfoota z desne strani zadel Ortiz. Le nekaj trenutkov zatem je imel novo priložnost za goste Jelavić, a je meril mimo gola z roba kazenskega prostora. V 39. minuti je na drugi strani prosti strel z dobrih 20 metrov dobro izvedel Dejan Mezga, a je za las zgrešil cilj.

Ofenziva se je obrestovala

Štajerci so izenačili v 52. minuti, ko je Agim Ibraimi z desnega roba kazenskega prostora močno po tleh sprožil proti bližnji vratnici, ob slabem posredovanju McGregorja pa je žogo končala v mreži. Po zadetku so domači spet pritisnili, imeli še nekaj priložnosti prek Roberta Berića in Volaša, a so te ostale neizkoriščene, tudi strel od daleč Mauricea Eduja na drugi strani ni bil dovolj natančen za spremembo izida.

Velikonja prehitel sodnikovo piščalko

V 72. minuti je znova s prostega strela z 20 metrov dobro sprožil Mezga, a je spet za nekaj centimetrov zgrešil. V drugi minuti sodniškega dodatka pa je Maribor zabil zmagoviti gol. Mezga je lepo prodrl v kazenski prostor, podal v sredino, kjer je Etien Velikonja mojstrsko s peto poslal žogo v škotsko mrežo.