Srbija veliki prvak Adecco Ex-Yu turnirja

Objavljeno 10. avgust 2011 01.00 | Posodobljeno 09. avgust 2011 23.15 | Piše: Mi. S.

V finalu sta se pomerili večni nasprotnici Hrvaška in Srbija

V prvem polčasu so bili boljši Hrvati

LJUBLJANA – V ljubljanskih Stožicah je potekala finalna tekma turnirja Adecco Ex-Yu, v kateri sta se pomerili večni tekmici Hrvaška in Srbija.

Prvi polčas: izenačena igra obeh strani

Prva četrtina se je začela izenačeno, saj je samafor v osmi minuti kazal izid 15 : 15. Rahlo boljšo igro so pokazali Hrvati, ki so na koncu povedli z 21 : 18.

Drugo četrtino so Srbi začeri bolj borbeno in si v 12. minuti priborili minimalno vodstvo 21 : 22. Hrvati jim niso ostali dolžni in so kmalu povedli, a merjenje moči na parketu je bilo bolj ali manj izenačeno. V 14. minuti je bilo 27 : 27.

Minuto pred koncem prvega polčasa je Srbija povedla z 38 : 34.

V zadnji minuti je našim sosedom uspelo zadeti trojko in izid so spremenili v svoj prid na 39 : 38. To je bil tudi končni izid prvih dvajsetih minut.

Drugi polčas se je dobro začel za Hrvate ...

Hrvaška je začetek drugega dela igre začela odločno in povečala vodstvo na 44 : 38. A Srbi niso ostali dolžni in so hitro izenačili. V 26. minuti tekme je semafor pokazal 46 : 46. Nato pa so Hrvati prestavili v drugo prestavo. Tretja četrtina je tako minila z vodstvom Hrvaške 60 : 53, saj so se naši sosedje kar oddaljili od Srbov.

... in še bolje končal za Srbe

Hrvati so povečali razliko, ki je znašala že osem točk. Vendar se Srbi niso vdali: pet minut pred koncem tekme je bil izid spet zelo izenačen – le 67 : 64 za Hrvate.

Tri minute pred koncem igre pa so Srbi spet prevzeli vodstvo in povedli s 70 : 67. Nato sta padli še dve trojki in v Stožicah so že začeli svoje praznovanje srbski navijači, kajti njihovi košarkarji so povedli z 78 : 71.

Na koncu ja je bila boljša Srbija, ki je tako postala veliki prvak turnirja Adecco Ex-Yu. Končni izid je bil 80 : 71 za Srbijo.

V najboljši peterki turnirja tudi Goran in Zoran Dragić

Drugo mesto tako pripada Hrvaški, tretje mesto je osvojila Slovenija po zmagi nad BiH (59 : 52), peta je bila Črna gora in šesta Makedonija.

Za najboljšega igralca turnirja je bil izbran Nenad Krstić (Srbija), v najboljšo peterko pa so bili uvrščeni Goran Dragić, Zoran Dragić (oba Slovenija), Miloš Teodosić, Nenad Krstić (Srbija) in Mirza Teletović (BiH).

Hrvaška : Srbija 71 : 80 (21 : 18, 18 : 20, 21 : 15, 11 : 27)