Slovenski košarkarji premagali Litvo za 14 točk

Objavljeno 24. avgust 2011 23.48 | Posodobljeno 25. avgust 2011 00.27 | Piše: Mo. S.

Končni izid je 80 : 66

Zoran Dragić

LJUBLJANA – Slovenski košarkarji so se v Stožicah z Litovci pomerili na zadnji pripravljalni tekmi pred evropskim prvenstvom in jo prepričljivo dobili z 80 : 66.

Agresivno že od začetka

Že od začetka so agresivno igrali v obrambi, po trojki Saša Ožbolta sredi prve četrtine je bil izid tako že 13 : 2. Prednost na koncu prve četrtine je znašala 14 točk (26 : 12).

V drugi četrtini je blestel Uroš Slokar, s trojkami pa sta navdušila Matjaž Smodiš in Jaka Lakovič. Ob koncu prvega polčasa je bil izid 52 : 33, po tretji četrtini pa že 62 : 46.

Največ točk za Slovenijo so dosegli Erazem Lorbek (13), Uroš Slokar (12) ter Jaka Lakovič in in Sašo Ožbolt (10).

V Litvo odhajajo v ponedeljek

Po tekmi bo reprezentanca odšla še na krajše priprave v bazo v Kranjski Gori, v ponedeljek, 29. avgusta, pa bo odpotovala v Litvo, kjer jo prva tekma čaka prihodnjo sredo ob 17. uri, in sicer proti Bolgariji.