ZMAGOVALKE

Krimovkam še 19. pokalna lovorika

Objavljeno 15. april 2012 20.38 | Posodobljeno 15. april 2012 20.39 | Piše: Mo. S., STA

Varovanke Toneta Tislja so v prvem polčasu finalne tekme prikazale zelo slabo predstavo.

BREŽICE – Rokometašice Krim Mercatorja so letošnje zmagovalke slovenskega pokala, skupno pa so osvojile že 19. pokalno lovoriko. V današnji finalni tekmi zaključnega turnirja v Brežicah so premagale Zagorje GEN-I z 32 : 26 (16 : 14). Tretje mesto so osvojile igralke velenjskega Veplasa po zmagi nad novomeško Krko z 29 : 24 (12 : 14).

Začele so slabo

Varovanke Toneta Tislja so v prvem polčasu finalne tekme prikazale zelo slabo predstavo, v drugem pa so vendarle uveljavile večjo izbiro kakovostnih igralk in zlomile odpor žilavih tekmic iz Zasavja, ki so trenutno na drugem mestu v državnem prvenstvu. V zmagoviti ekipi sta bili najučinkovitejši Andrea Penezić (11 golov), ki je bila izbrana tudi za najboljšo igralko brežiškega turnirja, in Alja Koren (10), v gostujoči pa sta se strelsko izkazali Neli Irman (11) in Neža Mitruševska (7).

Krim je doslej 19-krat zmagal v pokalnem tekmovanju, le dvakrat jim je lovoriko izmaknila nekoč močna in spoštovana Olimpija, ki je zmagala v sezonah 1991/92 in 1997/98.