Španija ponovno premočna, Dragič nešporten

Objavljeno 22. avgust 2011 00.13 | Posodobljeno 22. avgust 2011 00.13 | Piše: S. U.

Dve odlični in dve katastrofalni četrtini

Goran Dragič
GRANADA – Po izenačeni 1. četrtini je ravno v njenem izteku Pau Gasol zadel prvo špansko trojko in z 18 : 15 popeljal domačine v vodstvo.

Padec koncentracije

Kljub temu da je v začetku 2. četrtine vstopil Uroš Slokar, je španski član LA Lakersov nerešljiva uganka za naše branilce. Izgubljene žoge v napadu so očitno primomogle k zaostanku.

Sanjska vrnitev in katastrofa

V drugem polčasu pa so se stvari obrnile v prid Slovenije. Delni izid 15 : 4 za Slovence je naše pripeljal do rezultata 53 : 50 in bili so v igri za zmago. Nato pa nova katastrofalna četrtina. Delni izid 15 : 0, pri čemer je Slovenija dala prvi koš v zadnji četrtini šele po šestih minutah igre, je Špance močno oddaljil. Temu dodajmo še dve nešportni napaki Gorana Dragiča in končni rezultat 79 : 57 je postal kruta realnost.