SREBRNA

Mateja Šimic odlična druga na triatlonu

Objavljeno 11. julij 2011 14.17 | Posodobljeno 11. julij 2011 14.17 | Piše: Mi. S./STA

Slovenska triatlonka je z drugim mesto dosegla največji slovenski uspeh v tem športu

Mateja Šimic
EDMONTON – Slovenska triatlonka Mateja Šimic je na tekmi svetovnega pokala v kanadskem Edmontonu osvojila drugo mesto na olimpijskih razdaljah – 1,5 km plavanja, 40 km kolesarjenja teka in 10 km teka – in dosegla največji slovenski triatlonski uspeh. Boljša od slovenske reprezentantke je bila le Avstralka Ashleigh Gentle.

V izredno zanimivi tekmi je bila Avstralka razred zase, Šimičeva pa je v ciljnem šprintu za vsega sekundo ugnala novinko v svetovnem pokalu Liso Peterer iz avstrijske Koroške.

Šimičeva je v začetku teka celo vodila, a je bila Avstralka premočna, kljub temu pa je bila slovenska tekmovalka po prihodu v cilj zelo zadovoljna, saj je dokazala, da tudi olimpijska norma ni nedosegljiva.

Prihodnji teden bo naša tekmovalka prvič nastopila na tekmovanju v Hamburgu (serija Dextro).

Izidi:

moški: 1. Bevan Docherty (NZl) 1:46:47 ure, 2. Aurelien Lescure (Fra) 1:46:49, 3. Hunter Kemper (ZDA) 1:46:54, 4. Kyle Jones (Kan) 1:47:06, 5. Crisanto Grajales (Meh) 1:47:13, 6. Simon Whitfield (Kanada) 1:47:21

ženske: 1. Ashleigh Gentle (Avs) 2:00:14, 2. Mateja Šimic (Slo) 2:01:06, 3. Lisa Perterer (Avt) 2:01:07, 4. Carla Moreno (Bra) 2:01:20, 5. Anahi Leon (Meh) 2:01:26, 6. Kijomi Nivata (Jap) 2:01:38