VROČE NA LEDU

Zmaji in železarji alpsko vročični

Objavljeno 01. december 2017 10.00 | Posodobljeno 01. december 2017 10.00 | Piše: R. T.

Hokejisti Sij Acroni Jesenic in SŽ Olimpije na vrhu alpske lige. Narašča temperatura pred derbijem 16. decembra v Tivoliju.

JESENICE, LJUBLJANA – V nestrpnem pričakovanju nastopa slovenske hokejske reprezentance na olimpijskih igrah februarja v Pjongčangu je za ljubitelje najhitrejše igre pri nas zelo razveseljiv tudi pogled na lestvico alpske lige, kjer vrh krojita najmočnejša slovenska kluba Sij Acroni Jesenice in SŽ Olimpija. Železarji iz Gorenjske so po 20 odigranih krogih na prvem mestu, čeprav so nazadnje v domači Podmežakli pred 700 gledalci izgubili proti prvemu zasledovalcu Rittnu. Rdeči so še sredi tretje tretjine derbija vodili z 2:1, a so gostje le izenačili, v podaljšku pa je v 64. minuti zadel Daniel Tudin za končni rezultat 2:3 (0:0, 1:1, 1:1; 0:1). Za Jeseničane, katerih strokovni tim je ta teden okrepil Aleš Burnik kot pomočnik prvega trenerja Gabra Glaviča, sta zadela Luka Bašič v 33. in Blaž Tomaževič v 43. minuti.

Četrtouvrščena SŽ Olimpija pa si je v Tivoliju priigrala visoko zmago proti Asiagu s 4:0 (1:0, 0:0, 3:0). Za Ljubljančane so zadeli Andrej Hebar (12.), Luka Ulamec (43.), Aljaž Uduč (45.) in Matic Kralj (50.). »Vzdušje v ekipi raste z zmagami, dobro se ujamemo. Morda se nam malo pozna utrujenost, a s tem pride tudi borbenost. Že danes (v petek, op. p.) nas čaka težko gostovanje v Bregenzerwaldu z dolgo avtobusno vožnjo. A gremo po zmago,« je razpoloženje iz slačilnice zmajev predstavil 23-letni napadalec Uduč, trener Andrej Brodnik pa je kratko ocenil: »Dobro smo odigrali prvo in tretjo tretjino, v drugi pa smo bili premalo zbrani. A prav dosti časa za veselje nimamo, saj se že oziramo proti petkovemu gostovanju in se nadejamo novih točk in zmag.«

Olimpija bo po drevišnjem obračunu spet gostovala pri severnih sosedih 5. decembra, ko se bo udarila s Feldkirchom. Medtem bodo Jeseničani počivali, v soboto, 16. decembra, pa ob 17.30 v Hali Tivoli sledi veliki slovenski derbi med zeleno-belimi in rdečimi. Trenutni vrstni red v alpski ligi: Sij Acroni Jesenice 45 točk, Ritten (tekma manj) 44, Asiago (tekma manj) 39, SŽ Olimpija 38, Pustertal 37, Feldkirch (tekma manj) 36...