ZASLUŽKI

Tina Maze boljša tudi od moških

Objavljeno 28. januar 2013 18.45 | Posodobljeno 28. januar 2013 18.45 | Piše: P. J.

Z zmago in drugim mestom na Mariborskem Pohorju je osvojila tudi 46.867 evrov.

Tina Maze ni le vodilna na lestvici glede na dosežene rezultate in točke v tem letu, ampak je med smučarji tudi prva na lestvici največjih zaslužkarjev. V tej sezoni si je z odličnimi nastopi prismučala že 397.618 evrov. Črnjanka je tako z zaslužki premagala tudi moške.

Najvišja zneska osvojila Shriffinova

Na drugem mestu ji z »le« 171.084 evri sledi Američanka Lidsay Vonn. Tretja na tej lestvici je Kathrin Zettel s 135.007 evri. Vonnova je najvišji znesek (29.851 evrov) osvojila prav na Pohorju. Najvišji znesek, podeljen na tekmah v letošnji sezoni, pa je v Flachauu osvojila Mikaela Shriffin, kjer je dobila 42.540 evrov, v Zagrebu pa 40.838.

Tina je največ zaslužila z zmago v Courchevelu v Franciji. Tam je poleg zlate medalje prejela tudi 38.894 evrov. Najmanj, 1.607 evrov, je zaslužila, ko se je v Lake Luisu uvrstila na deseto mesto. Z zmago in drugim mestom na Mariborskem Pohorju je osvojila tudi 46.867 evrov.

Boljša tudi od moških

Med moškimi je po zaslužku na prvem mestu s 317.663 evri Hirscher Marcel. Na drugem mestu je Aksel Lund Svindal s 185.401 evri, tretji pa je Felix Neureuther s 161.109 evri. Slovenec Rok Perko je z drugim mestom v Val Gardeni dobil tudi 17.016 evrov. Pristal je na 29. mestu.