HOKEJ DP

Jeseničani le še korak od naslova prvaka

Objavljeno 10. april 2017 00.31 | Posodobljeno 10. april 2017 01.02 | Piše: STA, S. U.

Hokejisti Olimpije se tudi v drugi finalni tekmi DP niso proslavili z obrambo, ki je dovolila šest zadetkov.

JESENICA – Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v drugi finalni tekmi državnega prvenstva v domači dvorani Podmežakla premagali Olimpijo s 6 : 3 in povedli z 2 : 0 v zmagah.

Bolj ko se je dvoboj bližal koncu, jasnejše je bilo, da gostje nimajo prave možnosti za preobrat. Domači so spretno branili svoj gol, igra pa se je nato pretežno preselila pred vrata Jeffa Frazeeja, živčni gostje so si še zaporedoma nabirali kazni in hokejisti v rdečem so se lahko z navijači že nekaj minut pred koncem začeli veseliti pomembne zmage, ki na široko odpira vrata za 11. lovoriko v samostojni državi. Za piko na i je poskrbel Jaka Ankerst v zadnji minuti s zadetkom na nebranjena vrata.

Naslednja tekma bo v sredo v dvorani Tivoli v Ljubljani; če bodo zmagali Jeseničani, bodo že prvaki, ob Olimpijini zmagi pa bo odločitev prestavljena vsaj na petek, 14. aprila.