SVETOVNI POKAL

Takanašijeva ponovila zmago, Slovenke spet tik za stopničkami

Objavljeno 17. februar 2013 17.33 | Posodobljeno 17. februar 2013 17.34 | Piše: Ma. F., STA

Drugo mesto je osvojila Francozinja Coline Mattel, tretje pa Američanka Sarah Hendrickson.

Sara Takanashi.

LJUBNO OB SAVINJI – Japonska smučarka skakalka Sara Takanaši (266,9) je ponovila sobotni uspeh in slavila na drugi tekmi svetovnega pokala na Ljubnem ob Savinji. Drugo mesto je osvojila Francozinja Coline Mattel (243,3), tretje pa Američanka Sarah Hendrickson (241,8). Slovenka Katja Požun (239,8) je bila četrta.

Špela Rogelj (238,6) je na drugi tekmi v Zgornji Savinjski dolini osvojila šesto mesto, Anja Tepeš (229,2) osmo, Urša Bogataj (227,2) je bila deveta, Maja Vtič (225,2) 11., Eva Logar (221,8) pa je končala na 13. mestu. Brez finala sta ostali Manja Pograjc (72,5), ki je osvojila 41. mesto, in Barbara Klinec, ki je v soboto dosegla prve letošnje točke v svetovnem pokalu, danes pa je bila diskvalificirana.

Z zmago si je 16-letna Takanašijeva dve tekmi pred koncem svetovnega pokala že zagotovila zmago v skupnem seštevku.