SMUČARSKI SKOKI

Nika Križnar osvojila najboljšo slovensko uvrstitev

Objavljeno 12. februar 2018 14.57 | Posodobljeno 12. februar 2018 15.58 | Piše: STA, S. U.

Sedemnajstletna Nika Križnar je po izvrstnem drugem skoku osvojila sedmo mesto, kar je najboljša slovenska uvrstitev na teh OI.

Nika Križnar. FOTO: Kai Pfaffenbach, Reuters

PJONGČANG – Velika zmagovalka edine skakalne ženske preizkušnje na olimpijskih igrah v Pjongčangu je postala Norvežanka Maren Lundby. Od Slovenk je bila najvišje uvrščena najmlajša skakalka Nika Križnar.

Vodilna v svetovnem pokalu Maren Lundby je po prvi seriji tekme smučark skakalk na olimpijskih igrah vodila (105,5 m; 125,4 točke). Najboljša Slovenka Nika Križnar je bila sedma (101 m; 108,5).  Ema Klinec, ki je bila od naših v poskusni seriji najboljša, je imela nekoliko manj podpore v zraku, in zasedla 12. mesto. Skoka se nista posrečila Špeli Rogelj in Urši Bogataj.