Fak daleč od pričakovanj, sredi tekme se je pogovoril s trenerjem

Objavljeno 12. februar 2018 13.52 | Posodobljeno 12. februar 2018 14.57 | Piše: STA, S. U.

Fourcade ubranil naslov v zasledovanju, Bauer najboljši Slovenec.

Jakov Fak. FOTO: Matej Družnik

PJONGČANG – Francoz Martin Fourcade je ubranil naslov biatlonskega olimpijskega prvaka v zasledovanju. Na 12,5 km dolgi progi je kljub kazenskemu krogu ugnal srebrnega Šveda Sebastiana Samuelssona za 12 sekund in bronastega Nemca Benedikta Dollo za 15,1. Samuelsson in Doll sta prav tako zgrešila po en strel. Posebno presenečenje je bila kolajna 20-letnega Samuelssona, trenutno 50. v skupnem seštevku svetovnega pokala, ki je šel v zasledovanje šele kot 14., po zaslugi dobrega streljanja pa si je v končnici priboril priložnost za srebro in ga v finišu tekme v neposrednem dvoboju z bolj izkušenim Dollom tudi osvojil.

Obupno streljanje naših

Fourcade je tekmecem ušel na tretjem streljanju in zlato potrdil z brezhibnim streljanjem na zadnjem postanku. Za Fourcada je to že tretji olimpijski naslov in peta olimpijska kolajna. Slovenski tekmovalci so bili daleč od pričakovanj. S šestimi kazenskimi krogi je bil najboljši Klemen Bauer na 24. mestu. Jakov Fak je po drugem streljanju in treh zgrešenih strelih odšel na pogovor k trenerju Tomašu Kosu, a se nato vendarle odločil za nadaljevanje. Sledili so še trije kazenski krogi in končno 47. mesto. Miha Dovžan je bil s sedmimi kazenskimi krogi predzadnji, 59.