SP 2014

Objavljeno 08. julij 2014 23.54 | Posodobljeno 09. julij 2014 01.54 | Piše: STA, D. P.

Brazilcem se je v prve pol ure porušil svet.

BELO HORIZONTE, LJUBLJANA – Nogometaši Nemčije so prvi finalisti svetovnega prvenstva v Braziliji. V današnjem polfinalu so v Belo Horizonteju deklasirali domačine Brazilce s 7 : 1 (5 : 0) in si zagotovili nedeljski finale v Rio de Janeiru. Njihov tekmec bo zmagovalec drugega polfinalnega dvoboja, ki ga bosta v sredo ob 22. uri v Sao Paulu odigrala Nizozemska in Argentina.

Nemci so do neverjetne zmage prišli že v prve pol ure, ko so dosegli kar pet golov. Prvega je zabil Thomas Müller v 11., drugega Miroslav Klose (s tem je postal tudi najboljši strelec vseh časov na SP s skupno 16 goli), tretjega in četrtega Toni Kroos, petega pa je v 29. minuti dodal Sami Khedira. V drugem polčasu je za piko na i dvakrat zadel še Andre Schürrle, Oscar pa je v zadnji minuti dosegel častni zadetek za Brazilijo.

Brazilija bo tako na domačem prvenstvu v soboto lahko osvojila največ tretje mesto, ko se bo v Brasilii v malem finalu pomerila s poražencem dvoboja Argentina – Nizozemska.

SP 2014, polfinale, 8.7.
Brazilija – Nemčija 0 : 7 (0 : 5)
0 : 1 Müller (11.), 0 : 2 Klose (23.), 0 :3 Kroos (25.), 0 : 4 Kross (26.), 0 : 5 Khedira (29.), 0 : 6 Schürrle (69.), 0 : 7 Schürrle (79.), 1 : 7 Oscar (90.)

BrazilijaJulio Cesar, Maicon, David Luiz, Dante, Marcelo, Luiz Gustavo, Fernandinho (od 46. Paulinho), Hulk (od 46. Ramires), Oscar, Bernard, Fred (od 69. Willian)
NemčijaNeuer, Lahm, Boateng, Hummels (od 46. Mertesacker), Höwedes, Schweinsteiger, Khedira, Kroos, Müller, Özil, Klose (od 58. Schürrle)