POKAL SLOVENIJE

Totalni vijolični juriš na zmajevo gnezdo

Objavljeno 12. april 2017 13.05 | Posodobljeno 12. april 2017 14.18 | Piše: Rok Tamše

Maribor bo za uvrstitev v finale pokala Slovenije Olimpijo napadel s tremi napadalci.

Napadalec Olimpije Leon Benko je na prvi tekmi Mariboru zabil dva gola, tokrat ga spet čaka branilec Rodrigo Defendi. Foto: Leon Vidic

MARIBOR – Športnemu direktorju nogometašev Maribora Zlatku Zahoviču je po svoje malce dolgčas brez nastopanja v medijih, za katero se je odločil po lanski aferi Ibraimi. Vse pogosteje se odloča za deljenje svojega mnenja prek klubske spletne strani. Nazadnje je z napovedjo današnje povratne polfinalne pokalne tekme z Olimpijo ob 17.15, ko bodo vijolični poskušali nadoknaditi zaostanek 1:2, prehitel celo stratega Darka Milaniča. »Kot smo dejali, je prvenstvo naša prioriteta. Maribor nima kaj izgubiti v tej tekmi. Imamo aktiven rezultat, zabili smo gol v Ljubljani, kar je zelo pomembno. V pričakovanju povratne tekme pa me je navdušil trenerjev klic. 'Direktor, odločil sem se, da bomo igrali s tremi napadalci,' je dejal. In dodal, da bo naše vodilo v sredo: vsi v napad! Nimamo kaj izgubiti, naj gledalci pridejo in uživajo. Tavares bo v vlogi kapetana popeljal ekipo v boj za finale. Napadamo Olimpijin gol vseh 90 minut, ne glede na vmesni rezultat. Podpiram trenerja pri tem sporočilu in sem vesel ideje o popolni ofenzivi. Kar se bo zgodilo na igrišču, se bo. Pomembno je, da imamo v klubu močno izraženo pozitivno energijo. Po teh besedah ne bi rad bil v koži nasprotnikov in tudi v svojem imenu vabim navijače na obleganje nasprotnikovih vrat z vsemi sredstvi. Na uživanje v popolni ofenzivi,« je na dušo armade navijačev popihal Zahovič, ki kljub neugodnemu terminu tekme verjetno zdaj pričakuje poln Ljudski vrt. »Z napadalno miselnostjo od prve minute bomo storili vse, da bi nam uspelo. Ni v moji navadi, vendar sem se tokrat odločil zamisel o strategiji prej povedati fantom in vsem drugim. Pričakujem izjemno veliko podporo s tribun in odlično igro moštva. Lovili bomo zaostanek od prve minute in želimo odigrati tekmo, v kateri bodo fantje uživali na igrišču. Na zadnjih tekmah smo bili dobri tekaško, ustvarjalno in kombinatorno, popraviti moramo le učinkovitost,« meni trener Milanič pred vijoličnim jurišem na Olimpijina vrata, ko bo pogrešal branilca Marka Šulerja zaradi kartonov, a bo napadel z Luko Zahovičem, Milivojem Novakovićem in Marcosom Tavaresom, ki bo odigral 301. tekmo v dresu Maribora.

Zeleno-beli medtem čutijo posledice katastrofalnih iger in rezultatov ter igralskih in trenerskih menjav v drugem delu sezone. Včeraj je eden izmed privržencev Olimpije v Šiški poskušal na treningu opozoriti igralce kar s kijem za bejzbol. No, igralcev ni dočakal, saj je bil trening že prej preložen na popoldanski čas. »Spoštujem Maribor, toda mene zanima samo napredovanje v finale. Seveda je možno, da bodo začeli napadalno, saj lovijo zaostanek. Mi imamo pozitiven rezultat, v Mariboru bomo napadali in se branili. Te tekme se ne bojim, saj verjamem v svoje fante,« je pred tekmo sezone za Olimpijo kratek in jedrnat trener Safet Hadžić. Štoper Nemanja Mitrović je s soigralci nabrušen do zgornje meje: »Čaka nas tekma sezone, z njo rešujemo vse, tako da pričakujem, da se uvrstimo v finale. Potem ko smo se dva meseca pogovarjali, pa nismo našli izhoda iz krize, se mi zdi, da se je stanje v zadnjem tednu izboljšalo. Zdaj je prisotne več pozitivne energije, tudi igro smo nekoliko popravili. Maribor ima zelo dobro ekipo, dobre napadalce, odigrali so že veliko podobnih tekem. Tudi mi bomo morali napadati, saj se je v Ljudskem vrtu težko braniti vseh 90 minut. Poškodovani kapetan Branko Ilić je sicer že končal letošnjo sezono, a je ves čas s soigralci: »Še vedno je moja naloga, da pomagam dvigniti samozavest. Imeli smo naporen razpored, tekme na vsake tri dni, zato se je treba dobro spočiti. Verjamem, da bodo fantje pravi in da bodo naredili vse, da razveselimo naše navijače.« Glavni sodnik bo najboljši slovenski delilec pravice Damir Skomina