Ronaldova zmagovita stotica

Objavljeno 14. april 2017 10.12 | Posodobljeno 14. april 2017 10.12 | Piše: Marko Uršič

Real proti Bayernu na pol poti v polfinale nogometne LP.

Jan Oblak ni prejel zadetka, a v Leicestru ga čaka juriš lisic. Foto AP

Tokrat ni bilo eksplozij kot dan prej v Dortmundu, so pa padali goli. V uvodnih četrtfinalnih tekmah nogometne lige prvakov je bilo precej nepredvidljivo. Madridski Real je z 2:1 zmagal pri Bayernu (Arturo Vidal 25.; Cristiano Ronaldo 47., 77.; Vidal je v 45. minuti zgrešil enajstmetrovko), drugi klub iz kastiljske prestolnice Atletico, Jan Oblak je branil vso tekmo, je na domači travi z 1:0 porazil Leicester City (Antoine Griezmann 28./11-m), od eksplozij bomb še vedno šokirani Dortmundčani oziroma Borussia pa je doma izgubila z Monacom (2:3; Ousmane Dembélé 57., Šindži Kagava 79.; Kylian Mbappé 19., 79., Sven Bender 35./ag; Monacov Fabinho je v 17. minuti zgrešil enajstmetrovko). Ko že vsakdanjik prepleta terorizem; španski nogometaš Borussie Marc Bartra, ki jo je v napadu na avtobus najhuje skupil, se po operaciji roke in rame dobro počuti, a je sezona zanj že končana.

Seveda brez Ronalda ne gre, proti Bayernu je namreč zabil svoj stoti zadetek v evropskih klubskih tekmovanjih. A trener Münchenčanov Carlo Ancelotti za povratno tekmo naslednji torek računa, da bo na plan prišla z mednarodno zasedbo popestrena nemška trdovratnost. »Po domačem porazu nimamo veliko možnosti, a te še vseeno obstajajo. Še vedno smo živi,« se hrabri Ancelotti, ki je sicer v 61. minuti igre ostal brez baskovskega nogometaša Javija Martineza. »Seveda smo zadovoljni, pri Bayernu ni nikoli lahko zmagati. Bili pa smo potrpežljivi in pokazali pravo voljo, da dosežemo ugoden izid,« je bil Realov trener Zinedine Zidane seveda zadovoljen z opravljeno polovico četrtfinalnega dela. Eden je Ronaldo, unikaten pa je tudi Griezmann. »Je popoln igralec, po vsem igrišču ga je videti, niti ne veš več, kaj je njegov osnovni taktični položaj,« je strelca edinega zadetka v Madridu hvalil trener Atletica Diego Simeone. »Ob polčasu smo opravili popravke, saj je imel Griezmann med linijami taktične postavitve igralcev preveč prostora za igro,« je bistvo potrdil trener leicestrovih lisic Craig Shakespeare. Borussia pa je jezna, ker tekme z Monacom niso prestavili na še poznejši datum. »Obravnavali so nas tako, kot da bi naš avtobus zadela pivovska pločevinka,« je menil trener Thomas Tuchel