Konec za Maribor: točka, še večje veselje pa zaradi Tavaresa

Objavljeno 06. december 2017 22.34 | Posodobljeno 06. december 2017 23.53 | Piše: Ma. M.

Mariborčani so ob zadnjem dejanju lige prvakov v tej sezoni remizirali s Sevillo in se poslovili od lige prvakov.

MARIBOR – Nogometaši Maribora so si želeli zmage za slovo od lige prvakov. Po prvem polčasu je že kazalo tako, potem ko je bil za 1 : 0 uspešen Marcos Tavares. Ta je tako po rekordu v golih slovenske lige prvič zadel tudi v ligi prvakov.

A pri tem izidu ni ostalo, španska ekipa je zatresla mrežo vijoličastih, po 90 minutah pa je bilo 1 : 1.

Mariborčani, ki so tretjič v zgodovini igrali v skupinskem delu lige prvakov, niso imeli pred tekmo česa izgubiti, saj so bili že obsojeni na četrto mesto v skupini in s tem na izpad iz tekmovanja, Sevilli je za napredovanje zadostoval že remi. Ker je bil Liverpool doma s kar 7 : 0 precej boljši od Spartaka, so gostje igrali povsem neobremenjeno in ob koncu drugega polčasa prišli do izenačenja.

Maribor – Sevilla 1 : 1 (1 : 0)
Tavares 10.; Ganso 75.

Stadion Ljudski vrt, gledalcev 12.000, sodniki: Hategan, Sovre, Gheorge (vsi Romunija)
Strelca: 1:0 Tavares (10.), 1:1 Ganso (75.)
NK Maribor: Handanović, Billong, Šuler, Vrhovec, Pihler (od 79. Vršič), Kabha, Tavares, Bajde, Milec, Viler, Bohar (od 88. Hotič)
Sevilla: Rico, Kjaer, Lenglet, Krohn-Dehli (od 59. Ganso), Ben Yedder (od 77. Muriel), Banega, Correa, Pizarro, Sarabia, Escudero, Mercado (od 70. Jesus Navas)
Rumeni kartoni: Pihler, Bohar, Milec