1. SNL

Vijolični hladijo penino, po svoj pokal še Zahovič

Objavljeno 18. april 2017 12.47 | Posodobljeno 18. april 2017 13.06 | Piše: Rok Tamše

Nogometaši Maribora so si z zmago v Velenju tako rekoč zagotovili naslov prvaka.

Luka Zahovič je na 22 prvenstvenih tekmah v tej sezoni dosegel že 15 zadetkov. Foto Tadej Regent

Res je, ni konec, dokler ni konec. Toda po zmagi nogometašev Maribora proti Rudarju v 29. krogu Prve lige Telekom Slovenije lahko mirne vesti zapišemo, da bodo po odigranih preostalih sedmih krogih dvignili lovoriko za državnega prvaka. V taboru vijoličnih je bilo še pred tekmo s knapi v Velenju čutiti nekaj nervoze, tudi zaradi tega, ker sta iz moštva zaradi poškodb tik pred tekmo izpadla Dare Vršič in Mitja Viler. »Fantje so odigrali zrelo, dobro tekmo. Tudi rezultatsko nam je uspelo, kar je bilo v tem trenutku izrednega pomena. To je ena izmed ključnih zmag v tem boju za prvaka,« je poudaril trener Maribora Darko Milanič. Njegova zasedba je bila v celoti gledano boljša v vseh elementih igre, vijolični so se znašli pod pritiskom gostiteljev le v uvodnih desetih minutah drugega polčasa, ko vodilna strelca Dominik Glavina in John Mary nista zmogla zatresti mreže gostov. Toda na drugi strani je Luka Zahovič v prvem polčasu prekinil svoj strelski post, ki je trajal kar šest tekem, to pa je bilo dovolj za nove tri točke za 13-kratne prvake. »Gol mu veliko pomeni in prinaša zaupanje v to, kar počne. Napadalci živijo od zadetkov. Zabil jih je 15, kar je odličen izkupiček. Vsem je žal, da se je vmes ustavilo. Zdaj bi z njegovimi goli imeli še več točk in bi bila razlika še večja. V našem načrtu je, da bi Luka postal najboljši strelec prvenstva. Njemu in klubu bi to veliko pomenilo. Prihajal je v priložnosti tudi prej, a se ni izšlo. Dejstvo je, da zaradi vmesne bolezni nima toliko energije, kot jo je imel prej. Če bi jo imel, bi bilo lažje zanj in za nas. Vendar je igralcem treba dajati podporo. Ker je v njegovem primeru prisotna kakovost, prav tako resnost, se podpora obrestuje in potem imaš korist od njega,« se je o vodilnem strelcu lige skupaj z Glavino razgovoril Milanič.

V Novi Gorici so spremljali tako imenovani derbi za Evropo. Ker sta Gorica in Celje remizirala, to pomeni, da ostaja na enaki točkovni razdalji kot prej (45:41). »Že večkrat se nam je zgodilo, da začnemo nekoliko slabše. Seveda tega nismo načrtovali tako. Igra nam nikakor ni stekla. Celje je čvrsta ekipa, močna v dvobojih. Mi nismo bili dovolj zbrani pri odbitih žogah. V drugem polčasu smo se zbrali in izenačili. Z rezultatom smo zadovoljni. S tem smo ohranili prednost štirih točk pred Celjani,« je dejal branilec Matija Boben, ki je dosegel svoj prvenec v PLTS. Celjani so si želeli zmage na severnem Primorskem, zdaj imajo oteženo pot do uvrstitve v evropsko tekmovanje, kamor še vodi četrto mesto. »Nisem zadovoljen z remijem. Vseeno čestitam fantom za borbenost in predstavo. V prvem polčasu smo bili precej boljši od gostiteljev, takrat bi morali rešiti vprašanje zmagovalca. Pričakovali smo dvig igre Gorice v drugem polčasu, a žal nismo izkoristili pol priložnosti, ki smo jih imeli, zadetek pa smo prejeli nesrečno iz prekinitve,« je dejal trener Celja Igor Jovičević. Izida tekem 29. kroga v Prvi ligi Telekom Slovenije: Gorica – Celje 1:1 (500 gledalcev; Matija Boben 55.; Dalibor Volaš 22.), Rudar – Maribor 0:1 (1500 gledalcev; Luka Zahovič 39.), Aluminij : Koper, Domžale : Krško, Olimpija : Radomlje (vse včeraj). Lestvica strelcev: Dominik Glavina (Rudar) in Luka Zahovič (Maribor) po 15 golov, John Mary (Rudar) in Miran Burgić (Gorica) po 13...