LIGA ABA

Krka ujela tretjo zaporedno zmago v ligi ABA

Objavljeno 07. november 2015 20.20 | Posodobljeno 07. november 2015 20.20 | Piše: STA, S. U.

Košarkarji Krke so v 9. krogu jadranske lige premagali Igokeo.

SARAJEVO – Košarkarji Krke so v 9. krogu jadranske lige premagali Igokeo s 65 : 54. Krkaši so imeli pobudo uvodno četrtino, nato pa so se gostitelji le ogreli in začeli loviti zaostanek. Miloš Komatina je v 17. minuti s trojko izenačil na 28 : 28, nato pa v vodstvo prvake BiH s 30 : 28 popeljal Đorđe Milošević. Ekipi sta se nato menjavali v vodstvu, na odmor ob polčasu pa so z minimalno prednostjo odšli Novomeščani (36 : 34).

V drugem delu tekme so domači takoj izenačili in nato znova prešli v vodstvo. Tudi v tem delu sta bili ekipi precej izenačeni, razliko je prineslo šele zadnjih 10 minut. Krkaši so pet minut pred koncem povedli z visokih 56 : 46 in nato vodstva niso več izpustili iz rok. Pri domačih je bil na koncu s 13 točkami najučinkovitejši Komatina, pri Krki jih je Luka Lapornik dosegel 15.

V 10. krogu bo Krka v soboto, 14. novembra, gostila Sutjesko, Igokea pa dan pozneje odhaja na gostovanje k Crveni zvezdi.