NBA

Jezerniki porazili Dragićeva Sonca, LeBron rekordno

Objavljeno 13. februar 2013 08.55 | Posodobljeno 13. februar 2013 08.55 | Piše: S. U., STA

Goran Dragić v 32 minutah dosegel sedem točk, šest podaj in skok. Bryant v 36 minutah le štiri točke.

LOS ANGELES – Moštvo severnoameriške košarkarske lige NBA Phoenix Suns je v noči na sredo gostovalo pri Los Angeles Lakersih in izgubilo s 85 : 91. V dresu Phoenixa je Goran Dragić v 32 minutah dosegel sedem točk, šest podaj in skok. Z 18 točkami je bil najboljši Michael Beasley. Pri Los Angelesu sta Dwight Howard in Antawn Jamison dosegla po 19 točk. Prvi zvezdnik Los Angeles Lakers Kobe Bryant je bil sinoči na varčevalnem programu. Igral je 36 minut, a v tem času dosegel le štiri točke, devet podaj in pet skokov.

Rekorder ostal brez besed

Je bil pa sinoči precej bolj razpoložen LeBron James, ki je v dresu branilcev naslova Miamiju znova dosegel 30 točk. Miami je doma ugnal Portland s 117 : 104, James pa je sinoči kot prvi igralec Miamija na šesti zaporedni tekmi dosegel 30 točk ali več (do rekorda NBA mu sicer manjka, milo rečeno, kar precej, Wilt Chamberlain je v sezoni 1961/62 namreč to storil 65-krat!). »Nimam besed,« je najprej dejal James. »S takšno statistiko oziroma sploh s kakršno koli statistiko biti član v knjigah rekordov je veličastno.«

Večinoma so zmagala domača moštva

V preostalih tekmah so z izjemo Golden Stata, ki je s 107 : 116 izgubil proti Houstonu, zmagala domača moštva. Toronto je bil boljši od Denverja s 109 : 108, Memphis od Sacramenta s 108 : 101, Utah pa od Oklahoma Cityja s 109 : 94.