ZA BRON

Hrvatom bron, Slovenija s četrtim mestom vseeno uspešna

Objavljeno 26. januar 2013 20.00 | Posodobljeno 26. januar 2013 21.52 | Piše: M. U., STA

V nekaj minutah drugega polčasa so se slovenske iluzije povsem razblinile.

BARCELONA – Slovenska moška rokometna reprezentanca je osvojila končno četrto mesto na svetovnem prvenstvu v Španiji, potem ko je v današnji tekmi za tretje mesto v Barceloni po enakovrednem prvem polčasu gladko izgubila s Hrvaško s 26 : 31 (13 : 14).

Hrvati so odločilno razliko naredili z delnim izidom 7 : 0 na začetku drugega polčasa, ko so pobegnili na 21 : 14. Pri zmagovalcih sta po osem golov dosegla Ivan Čupić in Domagoj Duvnjak, pri Slovencih pa je bil najučinkovitejši Vid Kavtičnik s štirimi goli, vendar je žal v najkritičnejšem obdobju tekme poklonil kar nekaj žog Hrvatom, ki so se mu za darilo zahvalili z goli iz protinapadov za razliko, ki je pomenila že v 40. minuti pravzaprav odločeno tekmo.

V nedeljskem finalu, ki se bo začel ob 17.15, bosta igrali Španija in Danska.