PRIJATELJSKI TURNIR

Grčija premočan tekmec za Slovenijo

Objavljeno 17. avgust 2014 19.15 | Posodobljeno 17. avgust 2014 19.15 | Piše: STA, S. U.

Najboljša strelca pri Sloveniji sta bila znova brata Dragić.

KAUNAS – Slovenska košarkarska reprezentanca je doživela prvi poraz na prijateljskem turnirju v Litvi. Po zmagi v prvem krogu proti Novi Zelandiji je morala tokrat priznati premoč Grčiji z 79 : 71 (25 : 12, 38 : 30, 59 : 49). Najboljša strelca pri Sloveniji sta bila znova brata Dragić. Starejši Goran je dosegel 14 točk, Zoran pa dve manj, dvomestno število točk pa sta imela še Domen Lorbek (11, trojke 3/6) ter Jure Balažić (10). Največ skokov je zbral Edo Murić (8).

Dvorana Žalgiris Arena, gledalcev 500, sodniki: Jasevičius, Šukys, Maleckas (vsi Litva).

Slovenija: Balažić 10 (1/1), Prepelič 8, Murić 4, G. Dragić 14 (2/3), Z. Dragić 12 (1/2), D. Lorbek 11 (2/2), Klobučar 8 (1/2), Omić 4

Grčija: Vorusis 16 (1/2), Zisis 1 (1/2), Vasiliadis 13 (1/2), Papanikolau 20 (7/8), Slukas 2, Kajmakoglu 7, Vujukas 4 (2/4), Printezis 8 (2/4), Mandzaris 3, Adetokumbo 5 (1/2)

Prosti meti: Slovenija 7/10, Grčija 15/24

Met za dve točki: Slovenija 20/40, Grčija 23/35

Met za tri točke: Slovenija 8/29 (D. Lorbek 3, Prepelič 2, Balažić, Z. Dragić, Klobučar), Grčija 6/17 (Vasiliadis 2, Vorusis, Papanikolau, Kajmakoglu, Mandzaris)

Skoki: Slovenija 28 (18 + 10), Grčija 42 (32 + 10)

Osebne napake: Slovenija 24, Grčija 18

Pet osebnih: /

Po dveh spodrsljajih proti B-selekciji Rusije na turnirju na Kitajskem je morala v drugem nastopu na turnirju v Kaunasu zasluženo priznati premoč izbrani vrsti Grčije, ki je vodila praktično vse srečanje in je na koncu zmagala z 79 : 71.

Selektor Jure Zdovc je po tekmi dejal: »Grčija je zame že dolgo časa eden glavnih favoritov za visoka mesta na svetovnem prvenstvu. Ima zelo dobro ekipo: z raznovrstnimi igralci, izkušenimi, čvrstimi in predvsem pametnimi. Glede na to, da je včeraj visoko izgubila z Litvo, sem pričakoval, da se bo na nas dobro pripravila. Zanimalo me je, kako se bodo moji igralci odzvali na takšno ekipo, vendar smo tekmo začeli zelo slabo, medlo in neprofesionalno. Porabil sem veliko energije, da sem prebudil igralce, čeprav to ni moje delo. Jaz moram voditi tekmo, ne pa igralcev prepričevati, da igrajo resno. To me zdaj že malce skrbi, saj gre vedno za iste posameznike. Vseeno smo nato ujeli ritem, se približali tekmecu, vendar smo imeli preveč slabih minut, da bi naredili preobrat. Ko gre Goran na klop, nam igra pade, vendar moramo upoštevati navodila Phoenixa in se držati omejitve 25 minut. Na naslednjih tekmah bo treba igrati čvrsto od prve minute dalje in nadzorovati tako igro kot tekmeca.«

Do konca priprav bo Slovenija odigrala še štiri prijateljske tekme. Imela bo enega manj uglednega tekmeca (Iran v prvem krogu turnirja Telemach v Ljubljani) in tri, ki sodijo v svetovni vrh. V ponedeljek se bo v Kaunasu srečala z Litvo ter nato z isto reprezentanco še v Stožicah, tam jo čaka tudi Brazilija s štirimi igralci iz lige NBA, generalko pred svetovnim prvenstvom pa bo opravila v Las Palmasu proti svetovnim prvakom Američanom.

Svetovno prvenstvo v Španiji se bo začelo 30. avgusta, Slovenijo pa v uvodnem nastopu čaka Avstralija.