ROKOMETNA LIGA PRVAKOV

Celjski rokometaši vse bolj oddaljeni od osmine finala

Objavljeno 21. november 2015 18.48 | Posodobljeno 21. november 2015 18.48 | Piše: STA, S. U.

Poraze nizajo Celjani v Evropi kot bisere na ogrlici.

VESZPREM – Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v današnji tekmi osmega kroga evropske lige prvakov v gosteh izgubili z madžarskim Veszpremom s 34 : 28. Celjski ekipi tekmec iz Madžarske ne ustreza, v današnjem 12. medsebojnem dvoboju je doživela že 10. poraz, edina pozitivna izida segata v leto 2007, ko jo je enkrat premagala in igrala neodločeno. Tedaj smo se še spominjali, da je Celje vendarle evropski klub, prvak iz leta 2004.

Slovenski prvaki so so držali korak z gostitelji do 41. minute, saj so zaostajali le za gol (21 : 20), nato pa so Madžari do 50. minute ušli na pet zadetkov prednosti (27 : 22) in zavezali dovolj čvrsto pentljo na škatlico svoje zmage.

V celjski ekipi sta bila najučinkovitejša Šime Ivić in Miha Zarabec. Oba sta dosegla po šest golov, Blaž Janc in Blaž Blagotinšek pa sta prispevala po pet zadetkov.