Pedrosi VN Španije, poraz Yamahe

Objavljeno 07. maj 2017 17.48 | Posodobljeno 07. maj 2017 17.48 | Piše: STA, Mo. S.

Drugi je bil Marquez, tretji Lorenzo.

Dani Pedrosa je v Sepangu vodil od prvega kroga.

JEREZ – Španec Dani Pedrosa na hondi je zanesljivi zmagovalec četrte dirke motociklističnega svetovnega prvenstva v razredu motoGP. Španec je vodil od starta do cilja, drugo mesto je zasedel njegov rojak in moštveni kolega Marc Marquez, tretji pa je bil še en Španec Jorge Lorenzo, ki je s tem dosegel svoje prve stopničke na ducatiju.

Razočarala sta voznika tovarniške ekipe Yamaha. Vodilni v skupnem seštevku Italijan Valentino Rossi je bil le 10., Španec Maverick Viñales pa šesti. Prehitel ju je celo voznik poltovarniške ekipe Yamahe Francoz Yohann Zarco, ki je bil četrti. V skupnem seštevku ima Rossi 62 točk, Viñales 60, Marquez 58, Pedrosa pa 52.

Pedrosa je tretji zmagovalec letošnjih preizkušenj, do zdaj so vselej zmagali Španci. Pred njim je dvakrat zmagal Viñales, enkrat pa Marquez.