Se spomnite filma Jurski park, ki je obudil zanimanje za dinozavre? V filmu so znanstveniki s pomočjo dinozavrove krvi, ki so jo našli v komarju iz jantarja, v laboratorijih obudili izumrle dinozavrske vrste. Nekoč se je ta scenarij zdel znanstvena fantastika, zdaj pa se zamisel znova obuja. Nedavno so odkrili v jantarju ujete klope, ki so pili kri dinozavra, in dinozavrovo pero ter koščke gnezda. Dva klopa izumrle vrste Deinocroton draculi ali drakulov klop sta stara 100 milijonov let in sta do osemkrat povečana, ker sta bila polna krvi. Strokovnjaki sicer opozarjajo, da je dinozavrova DNK z leti skoraj zagotovo propadla, zato bo težko ustvariti nova bitja. Dr. Ricardo Perez-de-la-Fuente je pojasnil: »Fosilni dokazi razkrivajo, da so tovrstna peresa imeli številni štirinožni dinozavri, tudi takšni, ki niso leteli. Čeprav ne vemo, na kateri vrsti dinozavra se je klop hranil, lahko z gotovostjo trdimo, da ne gre za pero ptiča.«
V jantarju so prav tako našli posebno vrsto hrošča, ki se je prehranjeval s kožo, peresi in dlakami. Dodaten dokaz, da so se odkriti klopi prehranjevali s krvjo dinozavrov, je popolna odsotnost dlak sesalcev v jantarju iz obdobja krete. »Simultana prisotnost dveh zajedavcev, dveh klopov, je nenavadna in jo je najbolj preprosto pojasniti s tem, da sta živela v gnezdu dinozavrov. Številne sodobne vrste klopov namreč naseljujejo različna gnezda.«
Jantar je fosilizirana drevesna smola, najstarejši primerki so stari več kot 300 milijonov let. Vanjo se lahko ujamejo žuželke, pajki, črvi, žabe, dlake, perje, sadje, les in celo cvetje.