V Planici spet dvojna zmaga Slovenije!

Objavljeno 20. marec 2016 10.50 | Posodobljeno 20. marec 2016 12.50 | Piše: Mo. S.

Na zmagovalnih stopničkah ponovno trojica Prevc, Kranjec in Forfang.

Veselje ob sobotnem uspehu.

PLANICA – Z današnjo četrto tekmo, tretjo posamično, se je v Planici končala sezona svetovnega pokala smučarjev skakalcev. In končala se je popolno.

Peter Prevc je upravičil sloves favorita in s poletoma 238 metrov ter 241,5 metra (435 točk) pometel z vso konkurenco. Za popoln konec sezone je poskrbel še Robert Kranjec, ki se je uvrstil tik za njim (420,4 točke), družbo na zmagovalnih stopničkah pa jima je delal Norvežan Johann Andre Forfang (405,4 točke). Ti trije so ta konec tedna kar trikrat stali na stopničkah, le malce so se zamenjali: dvakrat je na prvi stopnički stal Prevc, enkrat pa Kranjec, medtem ko je bil Norvežan enkrat drugi, dvakrat pa tretji.

Jurij Tepeš je bil 13., Anže Lanišek pa 29.

Brez napak

Lanišek je v finalni seriji pristal pri skromnih 198,5 metra, Norvežan Kenneth Gangnes (239 m) pa je ponovno dokazal, da je odličen letalec. Tudi Simon Ammann je poletel daleč, kar 238,5 metra, in s tem izenačil švicarski rekord. Tepeš je pristal pri 223,5 metra. Je pa Forfang ponovno opravil brezhibno (245 m) in se zavihtel na prvo mesto. Legendarni Japonec Noriaki Kasaj je poletel do 231,5, a Forfanga seveda ni prehitel. Kranjec je pristal pri 233 metrih, kar je bilo dovolj za prvo mesto, potem pa je Prevc (241,5 m) ponovno pometel z vsemi.

Dvojno vodstvo po prvi seriji

Prevc je po prvi seriji vodil z veliko prednostjo pred Robertom Kranjcem, Tepeš je bil sedmi. Na tretjem mestu je prvo serijo končal Kasai.

Lanišek je v prvi seriji pristal pri 208,5 metra, vendar je po odličnem poletu Poljaka Macieja Kota (231 m) žirija znižala naletno mesto. Razmere so bile odlične za dolge polete, vendar je veliko odvisno od odločitve žirije, kako dolge polete bo danes dovoljevala. Tepeš je tako s šestega naletnega mesta poletel 221 metrov in se uvrstil na začasno prvo mesto. Prehitel ga je Michael Hayböck (219 m), zatem še Kasaj (227 m), karte pa so se do konca prve serije še premešale. Gangnes je sicer pristal pri zgolj 216 metrih, je pa zato njegov rojak Forfang potegnil do 226. Tudi Kranjec je pokazal, da še zdaleč ni za v staro šaro (234 m), saj je z lahkoto prevzel vodstvo, nato pa je vse ponovno prekosil odlični Prevc (238 m).

Prevc tretji v poskusni seriji

V poskusni seriji so bili najboljši Hayböck (227 m), Johann Andre Forfang (224,5 m) in Prevc (223,5 m). Tepeš je poletel 211,5 metra, Kranjec 213,5, Lanišek pa 192,5.

Podelitev tudi skakalkam

Kranjec danes brani drugo mesto v seštevku poletov, Slovenija pa se bori za drugo mesto tudi v pokalu narodov. Prevc danes sicer napada 15. zmago in 22. stopničke v sezoni, na svoj račun pa bodo danes prišle tudi skakalke, ki jim bodo podelili nagrade za najboljše. Maja Vtič je v skupnem seštevku tretja, zmagovalka pa je Japonka Saša Takanaši.