SP V POLETIH

Tepeš in Lanišek sta ga polomila, Slovenija brez medalje

Objavljeno 17. januar 2016 16.56 | Posodobljeno 17. januar 2016 18.19 | Piše: STA, S. U.

Slovenija je bila šele četrta na ekipni tekmi na Kulmu, zmagala je Norveška.

Peter Prevc je imel najboljši polet finala, prvi med vsemi je bil tudi v prvi seriji.

KULM – Slovenski smučarski skakalci so na ekipni tekmi na svetovnem prvenstvu v poletih na Kulmu osvojili četrto mesto (1272,7 točke).

Robert Kranjec (209 in 211,5 m), Jurij Tepeš (170 in 157 m), Anže Lanišek (180,5 in 157,5 m) in Peter Prevc (228 in 238 m) so zaostali za Norveško (1467,7 točke), Nemčijo (1357,3) in Avstrijo (1310,4).

Slovenske nastope sta pred 21.000 gledalci začela in končala edina slovenska svetovna prvaka Kranjec in Prevc, med njima pa sta skočila Tepeš in Lanišek, ki se v prvi seriji nista niti približala 200 m. Na koncu je Prevc z 228 m, največjo daljavo serije, Slovencem zagotovil četrto mesto in boj za odličja.

Slovenci so imeli pred finalom 655,7 točke in 2,6 točke zaostanka za tretjo Nemčijo, na prvih dveh mestih pa sta bili Norveška (725) in Avstrija (691,8). V finalu je Kranjec najprej povedel Slovenijo na tretje mesto, Tepeš jo je z novim slabim poletom potisnil na četrto, Lanišek pa s podobnim na peto. Peter Prevc je z najboljšim poletom finala, prvi med vsemi je bil tudi v prvi seriji, Slovenijo znova zagotovil četrto mesto, za odličje pa sta ob dveh uspešnih skakalcih manjkala še dva.

Jubilejno 20. SP v poletih bo leta 2018 gostil nemški Oberstdorf, dve leti pozneje pa bo prvaka določila planiška letalnica.