ZASLEDOVANJE

Nemka Laura Dahlmeier prva, za Slovenkami slab nastop

Objavljeno 06. marec 2016 18.15 | Posodobljeno 06. marec 2016 18.17 | Piše: STA, T. Pa.

Gregorinova je bila 47., Malijeva 54. in Erženova 55. med 59 nastopajočimi tekmovalkami.

OSLO – Nemka Laura Dahlmeier je nova svetovna prvakinja v zasledovanju. Zmago si je zagotovila z brezhibnim streljanjem. Drugo mesto je z dvema kazenskima krogoma in 48 sekundami zaostanka osvojila Italijanka Dorothea Wierer, tretja pa je bila branilka naslova Francozinja Marie Dorin Habert, ki je po treh kazenskih krogih zaostala 57 sekund.

Za Slovenkami je nov slab strelski nastop. Teja Gregorin in Anja Eržen sta morali v kazenski krog sedemkrat, Malijeva le štirikrat. Na koncu je bila Gregorinova 47., Malijeva 54. in Erženova 55. med 59 nastopajočimi tekmovalkami.

Sedem tarč je zgrešila tudi Norvežanka Tiril Eckhoff, zmagovalka sobotnega sprinta, in nazadovala na 17. mesto.

Svetovno prvenstvo se bo nadaljevalo v sredo z žensko posamično tekmo na 15 kilometrov.