SPRINT

Lampičevi za finale zmanjkalo pet stotink

Objavljeno 03. februar 2016 17.56 | Posodobljeno 03. februar 2016 17.56 | Piše: STA, T. L.

V sprintu v klasični tehniki je 20-letnica zasedla sedmo mesto, kar je njena najboljša uvrstitev v svetovnem pokalu.

DRAMMEN – Slovenska smučarska tekačica Anamarija Lampič je na tekmi svetovnega pokala v Drammnu dokazala svoj talent. Mlada, 20-letna Medvodčanka je v sprintu v klasični tehniki zasedla sedmo mesto, kar je njena najboljša uvrstitev v svetovnem pokalu. Doslej je bila njena najboljša uvrstitev 11. mesto.

Za finalom je zaostala za vsega pet stotink, za kolikor je bila v polfinalu v njeni skupini hitrejša Norvežanka Heidi Weng. Za Slovenko je bil usoden nekoliko slabši vhod v cilj.

Nika Razinger je zasedla 17., Vesna Fabjan pa 44. mesto.

Norvežanke so sicer zabeležile dvojno zmago, najhitrejša je bila Meike Caspersen Falla pred Ingvild Flugstad Østberg, tretje mesto je zasedla Rusinja Natalija Matvejeva.

Pri moških je prvič v karieri zmagal Rus Aleksander Panžinski pred Norvežanom Eirikom Brandsdalom in rojakom Sergejem Ustjogovom.