Dvojec G pokoril sinove volkulje

Objavljeno 24. november 2017 13.00 | Posodobljeno 24. november 2017 13.00 | Piše: M. U.

Atletico obdržal možnosti za preboj v osmino finala nogometne lige prvakov.

Jan Oblak še upa na Atleticov preboj v osmino finala lige prvakov. FOTO: AFP

MADRID – V derbiju sredinih tekem 5. kroga nogometne lige prvakov sta se Juventus in Barcelona v Torinu razšla z najbolj nepriljubljenim izidom, namreč s tistim brez zadetkov. Je pa zanimivo, da zvezdnika Kataloncev Lionela Messija ni bilo v začetni postavi in je v igro vstopil šele v 56. minuti. Atletico iz Madrida, slovenski reprezentant Jan Oblak je branil vso tekmo, je z goloma Antoina Griezmanna v 69. minuti, po strelu s t. i. škarjicami, in Kevina Gameira v 85., podal mu je prav Griezmann, obdržal minimalne možnosti, da se po tekmah zadnjega kroga še prebije v osmino finala elitnega evropskega klubskega tekmovanja. Dvakratni finalist lige prvakov v zadnjih štirih sezonah bi moral namreč v Londonu premagati Chelsea, azerbajdžanski šampioni iz moštva Qarabag pa v večnem mestu Rim z vsaj neodločenim izidom presenetiti nogometne sinove volkulje. »Pred nami je še 90 minut igre, ne smemo razmišljati negativno. Vedno verjamem v ugoden razplet, saj poznam svoje igralce in ti bodo dali vse od sebe. Upanje vedno umira zanje,« je pomodroval trener Atletica Diego Simeone, čigar varovanci bodo ob neuspehu starocelinsko sezono nadaljevali v evropski ligi. Žimničarji so z zmago nad Romo, prvo v tej ligi prvakov, končali niz petih dvobojev brez polnega plena na svojem novem stadionu Wanda Metropolitano, Griezmann pa je končal niz osmih tekem brez doseženega zadetka. »Spet smo našli same sebe in našli smo Griezmanna, ki je zares poseben igralec. Odigral je veličastno tekmo,« je še pristavil Simone, tudi tokratni junak Griezmann pa ve, da usoda ni povsem v njihovih rokah: »Bojevali se bomo do konca in videli, kaj bo.«

Polom Keltov v Parizu

Izidi 5. kroga lige prvakov – skupina A: CSKA – Benfica 2:0, Basel – Manchester United 1:0; vrstni red: Manchester United 12, Basel in CSKA po 9, Benfica brez točke; skupina B: Anderlecht – Bayern 1:2, PSG – Celtic 7:1; vrstni red: PSG 15, Bayern 12 (oba že v osmini finala), Celtic 3, Anderlecht brez točke; skupina C: Qarabag – Chelsea 0:4, Atletico – Roma 2:0; vrstni red: Chelsea 10 (že v osmini finala), Roma 8, Atletico 6, Qarabag 2; skupina D: Juventus – Barcelona 0:0, Sporting – Olympiakos 3:1; vrstni red: Barcelona 11 (v osmini finala), Juventus 8, Sporting 7, Olympiakos 1.