VIDEL RDEČE

Cristiano Ronaldo izgubil živce

Objavljeno 16. avgust 2017 10.46 | Posodobljeno 16. avgust 2017 10.48 | Piše: M. Š.

Portugalski nogometni zvezdnik v superpokalu proti Barceloni videl rdeče.

BARCELONA – Cristiano Ronaldo (na fotografiji) je znova poskrbel, da se nogometni svet za nekaj dni vrti v glavnem okrog njega. Čeprav na prvi tekmi španskega superpokala med Barcelono in Realom, ki se je razpletla z zmagoslavjem Madridčanov s 3:1, ni igral niti 25 minut, se namreč govori in piše le o 32-letnem Portugalcu. Zvezdnik z Madeire, ki so mu domači gledalci že med ogrevanjem glasno žvižgali, je v igro vstopil šele v 58. minuti, ko je kraljevi klub po avtogolu Gerarda Piqueja že vodil z 1:0. Katalonci so po zaslugi Lionela Messija, ki je bil uspešen z bele točke, izenačili v 77. minuti, le tri minute pozneje pa je z golom zablestel Ronaldo.

Morda res ni bilo enajstmetrovke, toda rdeči karton je – preprosto povedano – smešen, je bentil Zinedine Zidane.

Med proslavljanjem zadetka si je slekel majico in si od sodnika Ricarda de Burgosa Bengoetxee prislužil rumeni karton, kmalu za tem pa (mu) je postalo še bolj vroče. Potem ko je po dvoboju s Samuelom Umtitijem padel v kazenskem prostoru, je portugalski as zahteval enajstmetrovko, toda glavni delivec pravice je ocenil, da se je sam vrgel na tla, in mu zato pokazal še drugi rumeni karton ter ga poslal z igrišča. Ronaldo, ki je desetič v klubski karieri videl rdeče, je izgubil živce. Ker se s sodnikovo odločitvijo ni mogel sprijazniti, se je najprej prijel za glavo, nato pa stopil do njega in ga malce odrinil. Še hujša kazen je enega od najboljših nogometašev na svetu doletela dan po velikem derbiju. Zaradi nešportnega oziroma nasilnega vedenja zoper uradno osebo se bo namreč hladil kar pet tekem, poleg nocojšnjega povratnega superpokalnega obračuna v Madridu bo izpustil še uvodne štiri dvoboje v elitni španski ligi z Deportivom iz La Corune, Valencio, Levantejem in Realom Sociedadom. Medtem ko Ronaldo kazni še ni komentiral, pa nad sodniško odločitvijo ni skrival jeze Zinedine Zidane. »Besen sem, ker je moral Cristiano z igrišča. Morda res ni bilo enajstmetrovke, toda rdeči karton je – preprosto povedano – smešen,« je zmajeval z glavo trener Reala.