LIGA PRVAKOV

Blestela Ramos in Bayern

Objavljeno 09. marec 2017 08.57 | Posodobljeno 09. marec 2017 08.57 | Piše: R. T.

V četrtfinale nogometne lige prvakov sta se pričakovano uvrstila Real Madrid in Bayern.

V povratnih tekmah osmine finala lige prvakov sta španski in nemški velikan, Real Madrid in Bayern, vse skupaj opravila v šampionskem slogu. Bayern je v London odpotoval z zajetno prednostjo 5:1 iz prvega dvoboja na Allianz Areni v Münchnu. Zagotovo tudi največji optimisti med Arsenalovimi navijači niso verjeli v rezultatski zasuk, toda verjetno niti največji pesimisti med njimi niso pričakovali, da bi lahko topničarji tudi na domačem stadionu Emirates doživeli enak debakel kot na celini. Za Londončane se je sicer začelo obetavno, saj je v 20. minuti zadel Theo Walcott. Pekel za četo trenerja Arsena Wengerja se je začel v drugem polčasu, ko je bil v 53. minuti izključen kapetan in branilec Laurent Koscielny. Prvi strelec Bayerna Robert Lewandowski je dve minuti zatem dosegel zadetek iz enajstmetrovke, nato pa je sledil popoln potop Arsenala po golih Arjena Robbna, Douglasa Coste, za nameček pa je še dva zadetka prispeval Arturo Vidal za končnih 5:1 in skupnih 10:2. »Čutil sem, da smo pokazali predstavo z dušo in ponosom, kar smo si tudi želeli. Toda na koncu se je zgodba končala slabo. Dejstvo, da končni izid ne pove ničesar o naši kakovostni predstavi, je veliko razočaranje,« je dejal Wenger, ki ga navijači Arsenala vse glasneje pozivajo, naj se umakne po 21 letih vodenja njihovega moštva. Na drugi strani je bil strateg Bayerna Carlo Ancelotti prizanesljiv do kolega, ki mu v teh dneh res ni lahko. »Do kazenskega strela je bila zelo zahtevna tekma. Arsenal je igral zelo dobro. Tekma je bila nenavadna, saj rezultat ne kaže dogajanja na igrišču,« je dejal Ancelotti, ki je ligo prvakov že osvojil z Milanom in Real Madridom, zdaj pa hoče to doseči še z Bavarci. Arsenal je še sedmič zapored izpadel v osmini finala LP.

Tudi igralci Real Madrida so v Neaplju svojo nalogo opravili z odliko. Na stadion San Paolo so prišli s prednostjo 3:1 iz prvega obračuna, Napoli pa je v prvem polčasu povratne tekme močno napel mišice. Nizozemec Dries Mertens je v 24. minuti napovedal hude težave za kraljevi klub, ki si ni opomogel do odmora. Toda v drugem delu tekme je na sceno stopil kapetan in branilec Reala Sergio Ramos. Po dveh podajah iz kota je dvakrat po strelih z glavo premagal domačega vratarja Pepeja Reino. Napolijevi branilci so sicer pazili nanj, a je bil vsakič spretnejši in višji v skoku. Pri njegovem drugem zadetku je sicer žogo v mrežo preusmeril nesrečni Mertens. V sodnikovem podaljšku tekme je še zadnji žebelj v Napolijevo krsto zabil Alvaro Morata za končnih 3:1 in skupnih 6:2. Aktualni zmagovalec lige prvakov se je tako še sedmič zapored uvrstil v četrtfinale. »Trpeli smo, toda skupaj nam je uspelo. Če bi poznali formulo za zmago, bi bilo vse skupaj zelo lahko. Včasih stvari ne potekajo tako, kot si človek zamisli. Tekma je potekala drugače, še posebno v prvem polčasu. Kljub temu sem vesel, da smo napredovali, a se moramo odzvati tudi na napake, ki smo jih naredili,« je dejal junak tekme Ramos. Ko je od novinarjev izvedel, da so mu pri Evropski nogometni zvezi (Uefa) odvzeli drugi zadetek, češ da gre za avtogol, je odvrnil: »Se šalite? Vzeli so mi dostojanstvo.« Pri Real Madridu in Bayernu zdaj čakajo na žreb 17. marca, ko bodo dobili četrtfinalna tekmeca. Prihodnji teden so na sporedu še štirje povratni dvoboji osmine finala lige prvakov: Juventus : Porto (2:0), Leicester City : Sevilla (1:2; obe 14. marca), Atletico Madrid : Bayer Leverkusen (4:2), Monaco : Manchester City (3:5; obe 15. marca).