Zmage za Hrvate, Francoze, Islandce in Poljake

Objavljeno 15. januar 2016 23.42 | Posodobljeno 15. januar 2016 23.42 | Piše: STA, Mo. S.

Slovenija se bo v soboto ob 20.45 pomerila s Švedsko.

Poljski navijači so se razveselili zmage svojih igralcev.

KRAKOV – Na Poljskem se je začelo evropsko prvenstvo v rokometu, za začetek so se veselili v hrvaškem, francoskem, islandskem in poljskem taboru. Hrvati so v uvodni tekmi prvenstva s 27 : 21 (15 : 15) premagali Beloruse, Francozi s 30 : 23 (12 : 12) Makedonce, Islandci so bili s 26 : 25 (10 : 11) boljši od Norvežanov, Poljaki pa z 29 : 28 (14 : 15) od Srbov.

Belorusi so proti Hrvatom vodili večino prvega polčasa, ko je bil nerešljiva uganka nekdanji reprezentant Slovenije Sergej Rutenka. Hrvati so nato tekmece ujeli, jih prehiteli, dokončno pa odpor Belorusije zlomili v 50. minuti (24 : 20). Prvi strelec tekme je bil z devetimi goli Manuel Štrlek, le enega manj je na beloruski strani dal Sergej Rutenka.

Slovenija bo svojo prvo tekmo igrala v soboto, ko se bo ob 20.45 pomerila s Švedsko, obračun pa bo v Vroclavu.

Aktualni evropski prvaki Francozi so se prav tako dolgo mučili z Makedonci, še v 52. minuti so vodili 23 : 22. Nato so do 58. minute odločili tekmo, v tem času so zadeli štirikrat, prejeli pa nobenega gola. Prvi makedonski strelec Kiril Lazarov je zadel devetkrat, šest golov je za Francijo dal Cedric Sorhaindo.

V obračunu med Islandijo in Norveško je bil junak tekme Gudjor Valur Sigurdsson, ki je za 26 : 25 zadel 11 sekund pred koncem tekme. Najučinkovitejši igralec tekme je bil Islandec Aron Palmarrson z osmimi goli, enega manj je dal Šved Kristian Bjørnsen.

Tekma med Poljsko in Srbijo je bila napeta vse do konca. Nobena ekipa si večje prednosti ni priigrala, tudi ko so Poljaki vodili za tri gole, so jih Srbi ujeli. Karol Bielecki je v 56. minuti zadel za 29 : 27, kar je bilo na koncu dovolj za prvo zmago gostiteljev. Prva strelca sta bila Petar Nenadić in Michal Jurecki, oba sta zadela sedemkrat.