NOVA MEDALJA

Judoist Gomboc srebrn na EP

Objavljeno 20. april 2017 20.11 | Posodobljeno 20. april 2017 20.11 | Piše: STA, S. U.

Po zaslugi Gomboca, lanskega polfinalista olimpijskih iger v Rio de Janeiru, je tako Slovenija na evropskih prvenstvih v judu osvojila že 43. medaljo.

VARŠAVA – Na evropskem prvenstvu v judu v Varšavi je Slovenija osvojila prvo medaljo. Zanjo je poskrbel Adrian Gomboc v kategoriji do 66 kg, ki je v finalu z iponom izgubil z Ukrajincem gruzijskega rodu Georgijem Zantarajo in si priboril srebrno medaljo.

Uvodni dan prvenstva je 22-letni tekmovalec iz Rakičana pri Murski Soboti, ki je član celjskega Sankakjuja in trenira pri Marjanu Fabjanu na Lopati pri Celju, do finala prišel s polfinalnim uspehom z iponom proti drugopostavljenemu Gruzijcu Nijadu Šihalizadu.

Po zaslugi Gomboca, lanskega polfinalista olimpijskih iger v Rio de Janeiru, je tako Slovenija na evropskih prvenstvih v judu osvojila že 43. odličje.