MOTOKROS

Objavljeno 06. avgust 2017 21.55 | Posodobljeno 06. avgust 2017 21.57 | Piše: Ma. M.

Tim se tokrat ni izkazal.

Tim Gajser v blatu.

LOMMEL – Slovenski motokrosist Tim Gajser je na 14. dirki svetovnega prvenstva v motokrosu v Belgiji v elitni kategoriji MXGP osvojil 11. mesto. Gajser je bil tokrat v Belgiji edini predstavnik z licenco AMZS. Na dirki je motokrosiste spremljalo lepše vreme kot v kvalifikacijah. Zmagal je pričakovano Nizozemec Jeffrey Herlings, ki je bil tokrat prehiter tudi za Italijana Cairolija. Herlings se je na koncu veselil v obeh vožnjah kot tudi v skupnem seštevku dirke, v seštevku svetovnega prvenstva pa se je zavihtel na drugo mesto. Cairoli je bil v obeh vožnjah in skupno drugi, tretje mesto pa je osvojil Nizozemec Glenn Coldenhof.

Tim je prvo vožnjo končal na devetem mestu. V drugi vožnji je kazalo na boljšo uvrstitev, saj je bil nekaj časa šesti, potem pa je padel in bil na koncu druge vožnje 10. Skupno je na dirki osvojil 11. mesto in 23 točk. V skupni razvrstitvi je še naprej na petem mestu.