EVROLIGA

Dončić popeljal Real do zmage, poškodba Randolpha

Objavljeno 20. oktober 2017 01.18 | Posodobljeno 20. oktober 2017 01.18 | Piše: STA, S. U.

Nocoj sta nastopili še dve ekipi s slovenskima igralcema.

MADRID – Košarkarji Reala so v drugem krogu evrolige zabeležili drugo zmago, vendar so zanjo plačali visoko ceno. Koleno si je poškodoval srbski igralec Ognjen Kuzmić, ramo pa slovenski reprezentant Anthony Randolph, ki je bil kljub temu prvi strelec tekme. Randolph je bil pri 16 točkah (4 : 5 za dve točki, 2 : 4 za tri točke), ko si je ob koncu tretje četrtine izpahnil ramo. Kljub njegovi odsotnosti je Real v zadnjih 10 minutah strl odpor CSKA iz Moskve in zasluženo zmagal z 82 : 69.

Luka Dončić strelsko ni bil dober, saj je iz igre zgrešil šest metov (2 : 8), vseeno pa je tekmo končal z najvišjim statističnim indeksom na tekmi (21). Zbral je 14 točk, 7 skokov, 2 podaji, 2 ukradeni žogi (3 je izgubil), tekmeci pa so nad njim naredili 8 osebnih napak.

Nocoj sta nastopili še dve ekipi s slovenskimi igralci. Zoran Dragić ni bil v postavi Olimpie iz Milana, ki je doma po podaljšku izgubila proti evropskemu prvaku Fenerbahčeju, Aleksej Nikolić pa je za Bamberg igral 26 minut in zbral 8 točk (1 : 2 za dve točki, trojke 1 : 3) in 6 podaj (poraz proti Panatinaikosu 93 : 83).