LIGA ABA

Cedevita odpihnila Tajfun

Objavljeno 24. januar 2016 23.59 | Posodobljeno 24. januar 2016 23.59 | Piše: STA, S. U.

Na koncu je bila razlika +33.

ZAGREB – Košarkarji Tajfuna so v tekmi 21. kroga lige ABA izgubili s Cedevito z 61 : 94 (15 : 28, 31 : 49, 48 : 71). Tajfun proti evroligašu ni imel pravih možnosti, tako da je slovenska ekipa s 14. porazom v sezoni in sedmim v nizu zdaj še bolj trdno zasidrana na repu lestvice, na zmago pa čaka že od začetka decembra.

Že začetek tekme je pokazal, da bodo drugouvrščeni Zagrebčani status papirnatih favoritov zlahka spremenili tudi v praktično zmago. Začetnih 8 : 2 in 17 : 7 so zlahka spremenili v trdno vodstvo, ki ga niso več spustili iz rok, že ob polčasu pa je bilo pri izidu 49 : 31 jasno, da lahko gostom pomaga le čudež.

Tega tudi v nadaljevanju ni bilo, Cedevita je igrala toliko, kot je bilo potrebno, da se prednost ni znižala, Tajfun pa tudi ni mogel bliže. Na koncu je bila razlika +33 (94 : 61).

Pri gostih je največ točk, 13, dosegel Emir Zimič, deset jih je dodal Aleksandar Ponjavić. Pri Cedeviti je bil najučinkovitejši Miro Bilan s 15 točkami.

Priložnost za zmago bodo košarkarji Tajfuna iskali naslednji teden, ko bodo v soboto, 30. januarja, v slovenskem obračunu gostovali v Stožicah pri Unionu Olimpiji.